مفهوم برندسازی چیست؟

توسط: تیم تحریریه توکان وب منتشر شده در: ۲۳ دی ۱۴۰۰

Branding و یا برندسازی علمی می باشد که با استفاده از برتری دادن به یک نام خاص ، لوگو ، نام تجاری یا برند باعث می شود که  آن نام در بازار رقابت شهرت و اعتبار پیدا کند که این قضیه باعث فروش بیشتر محصولات وخدمات می شود.  برندینگ چیزی فراتر از ساخت  یک نام […]

برندسازی چیست؟

Branding و یا برندسازی علمی می باشد که با استفاده از برتری دادن به یک نام خاص ، لوگو ، نام تجاری یا برند باعث می شود که  آن نام در بازار رقابت شهرت و اعتبار پیدا کند که این قضیه باعث فروش بیشتر محصولات وخدمات می شود.

 برندینگ چیزی فراتر از ساخت  یک نام تجاری و یا آرم خاص و زیبا برای یک محصول یا خدمات می باشد، برندسازی راهی می باشد که توسط آن مشتریان و کاربران، محصولات و  یا خدمت های  یک تجارت را درک و تجربه می نمایند.

اصل های ابتدایی در برندینگ:

1- اسم ‌مناسب برای برند انتخاب کنید

یک اصل ابتدایی در برندینگ این است که باید دقت کرد هدف اصلی به یادسپاری آن نام برند توسط مردم می باشد. پس باید اسمی ‌‌متفاوت نسبت به رقیبان و ساده را انتخاب نمود.

2- آرم یا لوگو برند مناسب انتخاب کنید

آرم یک نام تجاری سمبلی  دیداری از یک برند می باشد که برند شما را به کاربرانتان معرفی می‌ نماید و باعث تبلیغ برند شما می شود.

3- ارتباط با مشتریان را بهبود بخشید

ارتباط عمومی یک ‌عامل اصلی در برندینگ می باشد. ارتباط با مشتریان باعث می شود که روابط دو طرفه با کاربران به وجود بیاید که این قضیه، خود بزرگترین تبلیغ است.

4- تبلیغات برای برند بیشتر کنید

تبلیغ برای نام تجاری باعث می شود آگاهی از حضور برند شما بالا برود و این مسئله می‌تواند باعث فروش بیشتر و محصولات و یا خدمات شما بشود.

5- یک شعار برند برگزینید

شعار برای یک برند تعریف مختصر و قابل فهم یک نام تجاری می باشد. مسئله  ی پر اهمیت  در انتخاب شعار ، باورپذیر بودن آن شعار می باشد. به صورتی  که ذهن کاربر را برای مدت کوتاهی با خود همراه کند.

مطالب پیشنهادی

نظر شما چیست؟