سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

توسط: امید چهاردولی منتشر شده در: ۲۴ دی ۱۴۰۰

سئو  (seo) مخفف شده ی عبارت Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی  وب سایت  برای موتور های جستجو می باشد. سئو یا همان بهینه سازی برای موتور های جستجو  براي افزایش رتبه  وب سايت‌ها و بهبود نتايج جستجو به وجود آمده است. seo به مهم ترين عوامل مربوط به  صفحه ی وب سایت و […]

سئو چیست و کاربرد آن

سئو  (seo) مخفف شده ی عبارت Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی  وب سایت  برای موتور های جستجو می باشد. سئو یا همان بهینه سازی برای موتور های جستجو  براي افزایش رتبه  وب سايت‌ها و بهبود نتايج جستجو به وجود آمده است. seo به مهم ترين عوامل مربوط به  صفحه ی وب سایت و به افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو می پردازد.این فرایند نيازمند دانش فراوان و صبر است و کسی نمی توان بگوید که در چند روز وب سایت شما را سئو می نمایم!

هدف از سئو  کردن یک وب سایت این است که بتوان محل بالا در نتايج جستجو را به یک وب سایت داد و کلمات کليدي در یک وب سایت را بهبود بخشید.سئو  داراي مزیت های  زيادي براي کاربرانی که عبارتی را جستجو می کنند و هم برای موتور های جستجو  دارد به این صورت که برای کاربران نتایج نزدیک تری به کلمه پرس جو شده ی آنها نشان می دهد و کاربران به موتور جستجو بیشتر اعتماد میکنند.

فرض کنید که یک وب سايت محصولاتی و یا خدماتي  را بفروش مي‌رساند، برای این وب سایت رسيدن به رتبه يک نتايج جستجو بسیار ارزشمند است. برای مثال کلمه کليدي “سئو” بیش از 2 ميليون جستجوي گوگل را در ماه به خود اختصاص مي‌دهد، اين یعنی در جايگاه اول، 36.4 درصد کاربرانی که این کلمه را در گوگل جستجو می کنند را به خود اختصاص مي‌دهد. از فواید سئو می توان به افزایش ترافیک ورودی وب سایت، افزایش فروش محصولات یک سایت، برند سازی و افزایش اعتبار سایت و … اشاره کرد.


 یا سئو داخلی چیست؟On Page SEO

به طور کلي هر محتوایی را که در  وب سايت خود آپلود مي‌کنيد به سئو داخلی مربوط مي‌شود. On Page SEO یا سئو داخلی به کدنویسی سایت و يا محتوای وب سايت شما که شامل متن، تصوير، لینک و … است مربوط می شود.سئو داخلی سایت به عواملی مانند‌ کلمات کلیدی و چگالی آن در محتوای سایت، تگ های صفحه، تگ H، بهینه سازی محتوا، لینک های داخلی، لینک آدرس صفحات، Alt تصاویر استفاده شده در سایت و … بستگی دارد.

سئو خارجی چیست ؟ (Off Page SEO)

SEO Off Page به مجموعه اقداماتی که خارج از وب سایت شما انجام می شود می گویند و سئو خارجی سایت برای رشد وب سایت شما بسیار با ارزش است. اين اقدامات می توان شامل تمام چيزهايي باشد که برای بدست آوردن جایگاه بهتر سایت شما در نتایج جستجو کمک می کند باشد. لینک بیلدینگ (قرار دادن لینک سایت خود در سایت های با ارزش دیگر) و فعالیت در شبکه های اجتماعی جزو اقدامات سئو خارجی

می باشد.

سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید

سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO) به تلاش برای کسب رتبه بهتر سایت با فریب دادن موتور های جستجو می گویند ولی تکنیک های سئو کلاه سفید (White Hat SEO) با استاندارد ها و دستورالعمل های موتور های جستجو مطابقت دارد و هدف آن جلب رضایت کاربران است.

مطالب پیشنهادی