طراحی رسپانسیو سایت به چه معناست؟

توسط: تیم تحریریه توکان وب منتشر شده در: ۲۴ دی ۱۴۰۰

آیا دیده اید  که وقتی با تلفن همراه و  یا تبلت خود وب گردی می کنید با صفحاتی رو به رو می شوید که از لحاظ سایز و اندازه با موبایل و یا تبلت شما همخوانی ندارند  و برای دیدن مطلب مورد نظر همیشه باید روی صفحه زوم کنید؟این گونه سایت ها از فناوری  ریسپانسیو […]

طراحی ریسپانسیو سایت

آیا دیده اید  که وقتی با تلفن همراه و  یا تبلت خود وب گردی می کنید با صفحاتی رو به رو می شوید که از لحاظ سایز و اندازه با موبایل و یا تبلت شما همخوانی ندارند  و برای دیدن مطلب مورد نظر همیشه باید روی صفحه زوم کنید؟
این گونه سایت ها از فناوری  ریسپانسیو بودن بهره نمی برد.که با فناوری طراحی سایت به صورت ریسپانسیو یا واکنش گرا یا   Responsive designاین مشکلات برطرف خواهد شد.

طراحی واکنشگرا یا رسپانسیو سایت این گونه عمل می کند  که سایت را برای اندازه های مختلف موبایل ها  و تبلت ها هماهنگ می کند و شما تغییر سایز صفحه را مشاهده می کنید که فونت ها و لینک ها کاملا در سایز مناسب خودشان قرار دارند و شما به راحتی آنها را مشاهده می کنید و شما دیگر نیازی به زوم روی صفحه وب سایت ندارید که سایت طراحان نیز از این فناوری بهره می برد.

اگر یک سایت از فناوری ریسپانسیو یا واکنشگرا بودن بهره نبرد به مرور بازدید کنندگان آن سایت به راحتی نمی توانند در تبلت و یا موبایل خود از سایت شما استفاده کنند و این امر باعث کاهش بازدید و از دست دادن کاربران می گردد پس لازم است که یک  وب سایت رسپانسیو باشد.

پس نتیجه می گیریم که اگر یک وب سایت رسپانسیو و یا واکنشگرا نباشد مساوی است با از دست دادن کاربران و پایین آمدن رنک سایت.

مطالب پیشنهادی

نظر شما چیست؟